Visegrád látkép

Hirdetéseink

2022. június 26.

1. Templomunk búcsúnapját, Keresztelő Szent János születésének főünnepét a mai délelőtti misében tartjuk meg.

2. Köszönjük mindazoknak a segítségét, akik a virágszőnyeg elkészítéséhez bármilyen módon hozzájárultak (pénzadománnyal, virágszirommal, mohaalap lerakással, takarítással és a virágszőnyeg elkészítésével). Amint az előző években, az idén is Szabóné Mayer Katalin tervei szerint készült a szőnyeg.

3. A virágszőnyegről készült fényképek elkészültek, a nagyperselynél 70 Ft-ért kaphatók.

4. Heti ünnepeink: hétfőn Szent László király, szerdán Szent Péter és Szent Pál apostolok, szombaton Sarlós Boldogasszony ünnepe (Szűz Mária látogatása Erzsébetnél) lesz.

5. Szerdán, június 29-én lesz Erdő Péter bíboros főpásztorunk névnapja. Foglaljuk Őt imáinkba!

6. Csütörtökön, június 30-án lesz Lékai László bíboros érsek halálának évfordulója (1986). Foglaljuk imáinkba volt Főpásztorunkat!

7. Jövő vasárnap a Szentszék javára lesz világszerte gyűjtés „Péter-fillérek” címén.

8. Pénteken elsőpéntek. A szentmise előtt ½ 6-tól rózsafüzér.

9. A polgári év feléhez érkeztünk. Aki még nem fizette be egyházi hozzájárulását (adóját), ne feledkezzen meg róla!

Régebbi, de még aktuális:

1. A virágszőnyeg fennállásának ideje alatt a szentáldozás nem középen, hanem jobb- és baloldalt, a padsorok előtt lesz. Legyünk türelemmel, amíg sorra kerülünk!

2. A nyári hónapok a papi áthelyezések időszaka is. Az idős papok nyugdíjba vonulása, halálesetek, új papok szentelése és más lelkipásztori szempontok szükségessé teszik a lelkipásztori szolgálat átszervezését. Csepregi Róbert atya, Pilismarót és Dömös plébániai kormányzója, augusztus 1-től az esztergomi Érseki Papnevelő Intézetben kap megbízatást. A két település oldallagos ellátásával Erdő Péter főpásztor úr ugyancsak augusztus 1-től Györök Tibor atyát bízta meg eddigi feladatai érintetlenül hagyásával. Tibor atya továbbra is Visegrádon fog lakni, innen fogja ellátni a három települést. A hétköznapi és vasárnapi miserendben biztosan lesznek változások, ezeket időben hirdetni fogjuk.

3. Az ukrajnai háborús helyzet miatt sokféle tárgyi és nem tárgyi segítségre is szükség van és lesz a következő hónapokban. Az ilyen jellegű felajánlásokat a Keresztelő Szent János Visegrád Alapítvány veszi nyilvántartásba. Nagyon fontos, hogy az adományokat nem gyűjtjük azonnal össze, hanem csak adatbázisba rögzítjük a felajánlásokat, hogy amikor ténylegesen szükség lesz rájuk, tudjuk, kihez lehet fordulni.

Milyen segítségre számítunk?

• Tárgyi felajánlások: babakocsi, gyermek- vagy felnőttruha, maradék tápszer, pelenka, takaró.

• Nem tárgyi: például szállítás, gyerekvigyázás, korrepetálás biztosítása.

• Munkalehetőség (alkalmi vagy tartós) felajánlása.

• Szálláshely, albérlet biztosítása.

• Szolgáltatások (pl. ingyen hajvágás, jogi tanácsadás)

A felajánlásokat az alábbi e-mail-címen lehet megtenni név és cím megadásával: szentjanossegit [kukас] gmail [роnt] com

Részletes tájékoztatás itt olvasható..

A menekültek segítését célzó pénzadományt a Szent József perselybe lehet dobni.

4. Az állami és egyházmegyei intézkedésekkel összhangban március 7-től, hétfőtől kezdve a maszkviselési és távolságtartási előírások a templomokban és egyházi közösségi terekben is érvényüket veszítik.

5. Ferenc pápa és Péter főpásztorunk felhívásához csatlakozva kérjük, hogy minden este 8 órakor (vagy más alkalmas időpontban) fohászkodjunk a béke ajándékáért az alábbi ima szavaival:

Urunk Jézus Krisztus, az Örök Atya Fia,
    küldd el most Lelkedet az egész földre.

A Szentlélek éljen minden nép szívében,
    hogy megmeneküljenek a romlástól,
    a pusztulástól és a háborútól.

Minden nemzet Édesanyja, a boldogságos Szűz Mária, legyen a mi közbenjárónk. Ámen”

Az imádság szövegét kihelyeztük a padokra, vigyük haza otthonunkba.

6. Összefogás a háború elől menekülő embertársaink megsegítésére:
    Részletes tájékoztatás itt.

7. Köszönjük a templom perselyébe dobott adományokat, és azt is, hogy egyre többen banki átutalással fizetik egyházközségi hozzájárulásukat. Isten fizesse meg!

• Föliratkozás hírlevélre

Ha szeretne rendszeres értesítéseket kapni a plébánia híreiről, aktális programjairól, itt feliratkozhat a plébánia emailes listájára. A leiratkozáshoz elegendő az email címet megadni.

Vezetéknév

Keresztnév