Visegrád látkép

Hirdetéseink

Advent 2. vasárnapja

2018. december 9.

1. Heti ünnepeink: Kedden Szent I. Damazusz pápa, szerdán a Guadalupei Boldogságos Szűz Mária, csütörtökönSzent Lúcia szűz és vértanú, pénteken Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító, szombaton az idén májusban boldoggá avatott fiatal káplán, Boldog Brenner János vértanú emléknapja lesz.

2. Csütörtökön a gyerekek nagy örömére eljött a Mikulás ide a templomba. Köszönjük az előkészületi munkát Szabóné Mayer Katalinnak és segítőinek.

3. November hónapban 134. 000 Ft adomány gyűlt össze a nagyperselyben a temető fenntartására. Isten fizesse meg!

4. Az adventi rorate szentmisék hétfőtől szombatig reggel ½7-kor kezdődnek. A mise előtt 5 perccel az Úr Angyala imádsággal köszöntjük az Üdvözítő édesanyját. Aki tud, jöjjön ezekre a szentmisékre! Az adventi időszakban esti szentmise csak szombaton és vasárnap van.

5. Gyónási lehetőség: a hajnali misék előtt reggel 6 órától, vasárnaponként a szentmisék előtt ugyancsak fél órával.

6. December 15-én, szombaton délután 5 órától adventi vendégségre várunk mindenkit a templomkertbe. Részletek a hirdetőtáblán és a Visegrádi Hírekben.

7. Vasárnap, december 16-án délután fél 6-tól 6-ig az iskolás gyermekek és fiatalok számára biztosítunk szentgyónási lehetőséget, közös ráhangolódással, énekekkel. Kérjük a kedves szülőket, nagyszülőket, hogy hozzák el gyerekeket!

8. Köszönjük mindazoknak, akik befizették ez évi egyházközségi hozzájárulásukat (adójukat). Kérjük, aki még nem tette meg, ne feledkezzen meg róla!

9. Kalendárium, egylapos naptár és művészi karácsonyi képeslap, valamint a vsegrádi templom képével díszített karácsonyi gyertya kapható az újságos asztalnál.

10. Elhunyt Jákfalvi Lászlóné búcsúztatása december 10-én, hétfőn du. 1 órakor lesz templomunkban szentmise keretében, majd utána hamvait a visegrádi temetőben helyezzük örök nyugalomra.

Régebbi, de még aktuális hirdetések:

1. A pénteki csendes szentségimádást a hajnali misék miatt az adventi időben reggel 6-tól a mise kezdetéig tartjuk.

2. Az adventi koszorún a gyertyákat a szombat esti szentmise keretében gyújtjuk meg. Készítsünk otthonainkban is koszorút! Ez jó alkalom, hogy a család közösen, imádkozva készüljön Jézus születésének ünnepére.

3. A vasárnap reggeli misék után ministráns-próbát tartunk.

4. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia gyűjtést hirdetett az üldözött keresztények megsegítésére, hogy lerombolt házaik, iskoláik és templomaik újjáépítése után újrakezdhessék életüket hazájukban. Az adományokat a Szent József-perselyben gyűjtjük.

Megújult a régi oltárkép

Ecce Agnus Dei