Visegrád látkép

Házasság

„A házassági szövetséget, mellyel egy férfi és egy nő az élet és a szeretet bensőséges közösségét alkotja egymással, a Teremtő alapította és saját törvényekkel látta el. Természete szerint a házastársak javára és a gyermek nemzésére és nevelésére van rendelve. A házasság szentsége Krisztus és az Egyház egységét jelzi.”

Szeretnék az Önök templomában egyházi esküvőre jelentkezni. Mi a teendőm?

Gratulálunk a nagyszerű döntéshez! Szeretnénk segítséget nyújtani az életre szóló elköteleződés megpecsételéséhez.

A legfontosabb tudnivalók:

Mind a ketten római katolikusok vagyunk. Milyen iratokat kell beszereznünk?

Vőlegényem/mennyasszonyom református (evangélikus stb.) vallású. Milyen feltételekkel köthetünk templomi házasságot?

Vőlegényem/mennyasszonyom nincs megkeresztelve. Milyen feltételekkel köthetünk templomi házasságot?

„Házassági elbocsátó”-ra van szükségem. Hogyan tudom beszerezni?

Keresse fel a lakóhelye szerint illetékes plébániát (ha a mi területünkön lakik: minket) hivatali időben! A kiállításához szükséges iratokról (pl. keresztlevél) ott kaphat tájékoztatást. Esetleg érdemes előtte telefonon egyeztetni.

Párommal nem volt templomi esküvőnk, de most szeretnénk házasságunkat egyházilag is rendezni. Mi a teendő?

Forduljon bizalommal a plébános atyához, és személyes találkozás keretében segít a megoldás megtalálásában!