Adventi gondolatok

2017. december 4.
Advent 1. hete, hétfő.

Zarándokok a hegyre

„Jöjjetek, menjünk fel az Úr hegyére,
Jákob Istenének házához!
Hadd tanítson minket útjaira,
hogy az ő ösvényein járjunk!”
(Iz 2,3)

Örvendeztem, amikor azt mondták nekem:
„Az Úr házába megyünk.” (Zsolt 122,1)

Mekkora kincs számunkra a Templom! Hiszen ott kapjuk az életet adó tanítást. Az ószövetségi zsoltárost ujjongás tölti el, amikor a közelgő jeruzsálemi templomi zarándoklat hírét veszi. Izajás is örvendezik, mert prófétai látomásban pogány népek tömegeit pillantja meg, akik az Úrhoz megtérve Sion hegyére tartanak. Mi már tudjuk: rólunk, keresztényekről beszél. Példaképünk a kafarnaumi pogány százados, aki kételkedés nélküli hittel szolgájának gyógyulásáért könyörög. Minden szentmisében vele együtt imádkozzuk: „Uram nem vagyok méltó…” (Mt 8,8)

Urunk, vezesd az én lépteimet is szent templomodba, hogy beteljek ott javaiddal! Köszönöm a hajnali rorate szentmiséket! Engedd, hogy minél többször részese legyek az ottani kegyelmeknek! És segíts abban is, hogy az egyéni imádságaimban is fölkapaszkodjam a magasba, az igazi imádás, elmélyülés, lelki megújulás Sion hegyére! Ámen.

Az előző napok adventi gondolatait
az alábbi naptár segítségével érheti el:

2017. december
hét \ napVHKSzCsPSzo